79-aastaselt suri endine ROKi president Jacques Rogge

Postimees Sport
Copy
Jacques Rogge 2013. aastal, kui 2020. aasta olümpialinnaks valiti Tokyo.
Jacques Rogge 2013. aastal, kui 2020. aasta olümpialinnaks valiti Tokyo. Foto: Via Www.imago-images.de/scanpix

Pühapäeval suri aastatel 2001-2013 Rahvusvahelist olümpiakomiteed (ROK) juhtinud belglane Jacques Rogge.

Rogge oli järjekorras kaheksas ROKi president, pärast teda võttis organisatsiooni juhtimise üle praegune president Thomas Bach.

«Esiteks, Jacques armastas sporti ja talle meeldis veeta aega koos sportlastega. Ta jagas seda kirge kõigiga, kes teda tundsid. Tema rõõm spordist oli nakkav,» ütles Bach oma järelhüüdes Roggele.

Bachi sõnul aitas Rogge ROKi moderniseerida ja muuta. «Ta oli suur puhta spordi pooldaja ja võitles väsimatult dopingu vastu. Terve olümpialiikumine on sügavas leinas, sest lahkunud hea sõber ja suur spordifänn,» lisas Bach.

Rogge oli spordimeditsiini haridusega ortopeed. Ta mängis ka rahvusvahelisel tasemel ragbit, Belgia koondise ridades võitis ta 16 kohtumist. Hiljem sai temast purjetamise maailmameister. Just purjetamises osales ta ka kolmedel olümpiamängudel aastatel 1968, 1972 ja 1976.

Pärast sportlaskarjääri sai temast Belgia ja Euroopa olümpiakomitee president ning 2001. aasta suvel valiti ta ROKi presidendiks.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles