Põhja-Korea ähvardab Pekingi olümpiat

Postimees Sport
Copy
Olümpiarõngad Pekingis.
Olümpiarõngad Pekingis. Foto: CARLOS GARCIA RAWLINS/SCANPIX

Põhja-Korea ähvardab, et ei kavatse võtta osa Pekingi olümpiamängudest, kuigi nende sportlased peavad võistluselt niigi Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) poolt määratud sanktsiooni tõttu mängudelt eemale jääma.

Nimelt vahendab uudisteagentuur Reuters, et Põhja-Korea kavatseb veebruaris toimuvalt olümpialt jääda eemale, viidates vaenulikele jõududele ja koroonapandeemiale. Samas ei täpsustatud, kas selle all mõeldakse sportlaseid või diplomaate.

«Toetame täielikult oma Hiina kaaslasi, kes organiseerivad suurepärast olümpiat,» seisis seal. Lisaks süüdistati USAd, et nad proovivad oma «vasallidega» rikkuda olümpiamängude ja Hiina rahvusvahelist mainet.

Kiri tekitas segadust, sest Põhja-Korea jääb mängudelt niigi kõrvale, sest möödunud aasta Tokyo mängudelt jäi diktaktuuririik koroonapandeemia tõttu kõrvale. Seetõttu on nende liikmelisus ROKis peatatud 2022. aasta lõpuni.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles