42-aastane harrastaja Mannima teenis Pekingi olümpiapileti

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Copy
Tatjana Mannima.
Tatjana Mannima. Foto: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Sel nädalavahetusel selgusid Otepääl Pekingi olümpiale minevad Eesti murdmaasuusatajad. Kui eile teenisid pileti sprindi võitnud Henri Roos ja Kaidy Kaasiku, siis tänase distantsisõituga teenis õiguse Hiina reisida Tatjana Mannima.

42-aastane Mannima, kes on viimasel paaril aastal olnud enda sõnul harrastaja, mitte tegevsportlane, edestas 10 km klassikadistantsil lähimat jälitajat Aveli Uustalut 20,4 sekundiga. 

Mannima on Eestit varem esindanud kolmel olümpial: 2006. aastal Torinos, 2010. aastal Vancouveris ja 2018. aastal Pyeongchangis. Parim koht pärineb Lõuna-Koreast, kus ta oli 30 km ühisstardiga klassikasõidus 28.

Meeste 15 km klassikadistantsi võitis Roos, kellel oli eilsest juba olümpiapilet taskus. Teiseks tuli Kaarel Kasper Kõrge (+14,7), kolmandaks Martin Himma (+57,6).

Kokku esindavad Eestit Pekingis neli nais- ja kolm meessuusatajat. Ülejäänud vabad kohad kinnitab koondise peatreener Jaanus Teppan,

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles