JÄRELVAADATAV ⟩ Kanada purustas olümpia hokiturniiril Saksamaa

Valitsev maailmameister Kanada alustas Pekingi olümpia meeste hokiturniiri võidukalt, alistades 5:1 Saksamaa.

Tõele au andes tegi Kanada sakslastega sotid selgeks juba esimese kümnekonna minutiga, sest pärast kümmet minutit ja 49 sekundit näitas tabloo vahtralehemaa edunumbriteks 3:0.

Kanada domineeris mängu ning märkimisväärne oli seegi, et käe said valgeks viis erinevat meest: Alex Grant, Ben Street, Daniel Winnik, Maxim Noreau ja Jordan Weal. Sakslaste autabamuse eest hoolitses teisel kolmandikul Tobias Rieder.

Kanada kohtub alagrupiturniiri teises voorus laupäeval USAga, kes võitis täna 8:0 Hiinat. Seega on laupäeval võõrustajate vastaseks Saksamaa.

Kohtumise tipphetked:

Enne mängu:

Kanada ja Saksamaa kuuluvad Pekingi olümpial A-alagruppi, kus on ka USA ning võõrustaja Hiina.

Muide, Kanada on valitsev maailmameister, kui mulluses MM-finaalis alistati 3:2 Soome. Saksamaa võitis eelmiselt olümpialt hõbeda, kui ülihaaravas lahingus kaotati Venemaale alles lisaajal 2:3.