JÄRELVAADATAV Milline lahing! Tšehhi hokikoondis seljatas Venemaa 6:5

Venemaa ja Tšehhi etendasid Pekingi olümpia meeste hokiturniiril tõelise trilleri. Lisaajale läinud kohtumise võitis Tšehhi 6:5.

Tipphetked:

Venemaa läks 5. minutil Vladimir Tkaitšovi tabamusest juhtima, kuid veidi vähem kui kaheksa minutit hiljem viigistas Tomaš Kundratek arvulisest ülekaalust seisu.

Teisel kolmandikul viis Nikita Nesterov Venemaa uuesti ette, kuid Tšehhi suutis suurepäraselt ära kasutada Dmitri Voronkovi 5 + 10 min karistuse tõttu saadud enamuse: esmalt viskas litri väravasse Tšehhi suurim staar David Krejci, 34 sekundit hiljem Michael Spacek.

Kolmanda kolmandiku algus oli vaat marulisemgi kui teise lõpp. Esimese 8.57 jooksul viskasid tiimid kahe peale tervelt viis väravat, tehes seisuks 5:5. Et normaalajal rohkem väravaid ei visatud, mindi lisaajale.

30,3 sekundit enne lisaaja lõppu leidis venelaste värava üles Venemaal KHLis mängiv tšehh Libor Šulak. Tegemist oli tšehhide neljanda väravaga enamusest.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Enne mängu:

Valitsev olümpiavõitja Venemaa on seni tunnistanud vaid võite, laskmata endale sealjuures visata ühtegi väravat: Šveits alistati 1:0, Taani 2:0.

Tšehhi kaotas avalahingus üllatuslikult 1:2 Taanile. Eile oldi karistusvisetega 2:1 üle Šveitsist.