JÄRELVAADATAV USA lõpetas alagrupiturniiri üllatavalt raske võidu, ent siiski täiseduga (2)

Sport

Pekingi olümpia meeste hokiturniiri A-alagrupi viimases mängus sai USA 3:2 jagu Saksamaast.

Eelnevates kohtumistes kindlalt Hiinat ja Kanadat võitnud jänkid oli soosikud, ent pidid võidu teenimiseks kõvasti vaeva nägema. Saksamaa pääses kohtumist juhtima juba siis, kui mängitud oli vaid kaks minutit.

USA-l oli aga kiire vastus olemas ning avakolmandik lõppes 1:1. Vaikselt, kuid kindlalt olid ameeriklased oma tahtmist peale surumas. Kui kellale jäi veidi üle 17 minuti, oli Saksamaa 1:3 kaotusseisus. Lõppu toodi veidi ärevust, kuid kaks ja pool minutit enne lõppu visatud värava jäi kohtumise viimaseks.

Kohtumise tipphetked:

A-grupi lõppseis:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Enne mängu:

USA-le on turniir läinud seni väga hästi. Noore koosseisuga olümpiale sõitnud jänkid on alistanud 8:0 Hiina ja 4:2 igirivaali Kanada. Sakslased jäid Kanadale alla 1:5, aga võitsid võõrustajaid 3:2.