N, 1.12.2022

PM PEKINGIS ⟩ Selgusid Eesti lipukandjad Pekingi olümpiamängude avatseremoonial

Karl Juhkami
, reporter
Selgusid Eesti lipukandjad Pekingi olümpiamängude avatseremoonial
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2018. aassta Pyeongchangi olümpial kandis Eesti lippu kiiruisutaja Saskia Alusalu. Seekord saavad selle au osaliseks Martin Himma ja Kelly Sildaru.
2018. aassta Pyeongchangi olümpial kandis Eesti lippu kiiruisutaja Saskia Alusalu. Seekord saavad selle au osaliseks Martin Himma ja Kelly Sildaru. Foto: Damir Sagolj/Scanpix

Eesti lippu kannavad 4. veebruaril toimuval XXIV taliolümpiamängude avatseremoonial Pekingis olümpiadebütandid, freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja murdmaasuusataja Martin Himma.

Rahvusvaheline olümpiakomitee jätkab ka Pekingis Tokyo olümpiamängudelt alguse saanud traditsiooniga, kus ühe riigi lippu kannavad mees ja naine korraga. EOK valis lipukandjateks 19-aastase freestyle-suusataja Kelly Sildaru ning 22-aastase murdmaasuusataja Martin Himma.

Sildaru oli uudise üle väga õnnelik «Mul on hea meel, et lipukandmine minu kätesse usaldatakse ja tore, et ma saan seda ka koos Martiniga teha,» ütles ta.

Himma muigas, et helistas kohe pärast teate saamist oma treener Kalju Ojastele, kes soovitas tal võimalikult soojalt riietuda. «Ta on ka olümpial lippu kandnud (Nagano olümpiamängudel 1998. aastal) ning ta andis paar nippi,» sõnas Himma. «Juba see oli uhke, et sain olümpiale. Lipukandmine on veel uhkem asi,» lisas ta.

Eesti varasemad lipukandjad taliolümpiatel (taasiseseisvumise järel):

2018 PyeongChang: kiiruisutaja Saskia Alusalu

2014 Sotši: laskesuusataja Indrek Tobreluts

2010 Vancouver: laskesuusataja Roland Lessing

2006 Torino: laskesuusataja Eveli Saue

2002 Salt Lake City: kahevõistleja Allar Levandi

1998 Nagano: laskesuusataja Kalju Ojaste

1994 Lillehammer: kahevõistleja Allar Levandi

1992 Albertville: kiiruisutaja Ants Antson

Märksõnad
Tagasi üles