JÄRELVAADATAV ⟩ Tormakalt alustanud Hiina pidi tunnistama jäähoki sünnimaa selget paremust

Pekingi olümpia meeste hokiturniiril alistas Kanada kerget vastupanu osutanud Hiina 7:2 (2:1, 3:1, 2:0) ja pääses veerandfinaali. Postimehe ja Duo 5 vahendasid kohtumist otseülekandes.

Olümpiat võõrustavad Hiina jäähokihoondisel oli võimalus juba 4. minutil juhtima asuda, kuid Spencer Foo eksis karistusviskel. Kuus minutit hiljem oldi juba 0:2 kaotusseisus, Cory Kane lõi Hiina esimese värava avakolmandiku teises pooles.

Teisel perioodil lõi jäähoki sünnimaaks peetav Kanada meeskond esmalt kolm väravat, Kane lõi küll ühe tagasi, kuid seda oli liiga vähe. Viimasel kolmandikul lõi Kanada veel kaks väravat ja Hiina jäähokikoondise teekond oma esimesel olümpial sai läbi.

Enne mängu:

Pekingis pääsesid otse kaheksa parema hulka kolme alagrupi võitjad (Soome, USA ja Venemaa) ning parim teise koha omanik (Rootsi). Ülejäänud neli kohta täituvad play-off'idega.

Kanada ja Hiina on juba sel hokiturniiril kohtunud, kuna mõlemad kuulusid A-alagruppi. Vahtralehemaa võitis selle mängu 5:0.