JÄRELVAADATAV ⟩ Šveits üllatas Tšehhit ja jõudis kaheksa hulka

Pekingi olümpia meeste hokiturniiril alistas Šveits 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) Tšehhi ja pääses veerandfinaali. Postimehe ja Duo 5 ülekanne on järelvaadatav.

Tšehhi suutis küll kohtumist juhtima asuda ent avaveerand kuulus siiski 2:1 Šveitsile. Tšehhidele enam eriti sõnaõigust ei antud, sest Šveits asus 4:1 juhtima ning viimase perioodi lõpus lõid tšehhid ühe värava tagasi.

Šveits kohtub kolmapäeval play-offi avaringis vaba olnud Soomega.

Kohtumise tipphetked:

Enne mängu:

Pekingis pääsesid otse kaheksa parema hulka kolme alagrupi võitjad (Soome, USA ja Venemaa) ning parim teise koha omanik (Rootsi). Ülejäänud neli kohta täituvad play-off'idega.

Tšehhi ja Šveits on Pekingis juba mänginud, sest nad kuulusid B-alagruppi: Tšehhi võitis 2:1. Muide, Šveits kaotas alagrupiturniiril kõik mängud, Venemaa alistas lisaaja trilleris 6:5 ka olümpiavõitja Venemaa.