JÄRELVAADATAV ⟩ Taani alistanud Venemaa jõudis poolfinaali (1)

Sport

Pekingi olümpia meeste hokiturniiril alistas Venemaa 3:1 Taani ja sammus edasi poolfinaali.

Venemaa skoori avas 14. minutil Vadim Šipatšjov. Taanil õnnestus küll teise kolmandiku alguses seis viigistada, kui litri viskas võrku Frans Nielsen, kuid seejärel haaras Venemaa ohjad.

35. minutil viis Nikita Nesterov venelased uuesti juhtima ja neli minutit enne lõppu vormistas Vjatšeslav Voinov lõppseisuks 3:1. Poolfinaalis kohtub Venemaa Soomega.

Enne mängu:

Pekingis pääsesid otse kaheksa parema hulka kolme alagrupi võitjad (Soome, USA ja Venemaa) ning parim teise koha omanik (Rootsi). Ülejäänud neli kohta täitusid play-off'is, kus Taani sai 3:2 jagu Lätist.

Debütant Taani on juba niigi üllatanud ja end ületanud - alagrupis alistati nii Tšehhi kui ka Šveits ning kaotati vaid 0:2 Venemaale. Venelased ülejäänud mängudes liiga veenvalt ei esinenud, sest Šveitsist saadi jagu 1:0 ja Tšehhile kaotati lisaajal 5:6. Tabel aga andis Venemaale ülekaalukalt soodsaima veerandfinaalivastase.