JÄRELVAADATAV ⟩ Soome koondis viskas Šveitsi värava täis ja sammus poolfinaali

Sport

Pekingi olümpia meeste hokiturniiril alistas Soome koondis kindlalt 5:1 Šveitsi ja kindlustas koha poolfinaalis.

Soomlased läksid juhtima kohtumise üheksandal minutil, kui väravavõrku sahistas Miro Aaltonen. Kaks minutit hiljem suurendas Mikko Lehtonen meie põhjanaabrite edu.

Teise kolmandiku avaminutitel suurendas Marko Anttila soomlaste edu juba kolmeväravaliseks. Teise perioodi lõpus lõi Andres Ambuhl ühe Šveitsi kasuks siiski tagasi.

Viimasel perioodil lustisid jälle soomlased, kes viskasid kohtumise viimase viie minutiga kaks väravat. Kõigepealt oli täpne Iiro Pakarinen, lisaks talle viskas värava ka Teemu Hartikainen.

Tipphetked:

Enne mängu:

Pekingis pääsesid otse kaheksa parema hulka kolme alagrupi võitjad (Soome, USA ja Venemaa) ning parim teise koha omanik (Rootsi). Ülejäänud neli kohta täitusid play-off'is, Šveits alistas seal üllatuslikult Tšehhi 4:2.

Alagrupiturniiri läbis Soome täiseduga, võites kõik kolm mängu (Slovakkia ja Läti alistati normaal-, Rootsi lisaajal). Šveits kaotas kõik kolm mängu, tõsi, napilt ning tšehhidele alles karistusvisete järel. Nüüd, mil enam eksida ei tohi, võeti aga tšehhidelt revanš.