JÄRELVAADATAV Slovakkia purustas pronksilahingus Rootsi ja võitis ajaloolise olümpiamedali

Pekingi olümpia meeste hokiturniiri pronksikohtumises alistas Slovakkia 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) Rootsi koondise ja võitis läbiaegade esimese medali olümpiamängudelt. Postimehe ja Duo 5 näitasid kohtumist otseülekandes.

Reedel poolfinaalis Venemaale karistusvisetega kaotanud Rootsi koondislased tundusid pronksikohtumises Slovakkiaga liimist lahti. Esimesel perioodil küll väravaid ei visatud, kuid kohe teise kolmandiku alguses avas skoori 17-aastane Soome klubi Turu mängija Juraj Slafkovsky. 13. minutil kasutasid slovakid ära rootslaste vähemusse jäämise ja Samuel Takac kasvatas eduseisu.

Järgmisi väravaid tuli oodata kohtumise lõpuni, mil Rootsi otsustas viimase variandina väravavahi välja võtta. See käik ei toonud edu, tulevikutegijaks ristitud Slafkovsky viskas pooleteist minutit enne lõppu oma teise värava, vais 20 sekundit hiljem vormistas lõppskoori 4:0 Pavol Regenda.

Slovakkia jaoks on tegemist läbiaegade esimese olümpiamedaliga. 20 aastat tagasi Rootsis toimunud MMil võideti kuld, kui finaalis alistati Venemaa 4:3. 2010. aasta Vancouveri olümpial pääseti esimest korda pronksimängu, kuid siis tunnistati Soome 5:3 paremust.

Enne mängu:

Poolfinaalides kaotas Slovakkia üsna kindlalt 0:2 Soomele, kuigi tegelikult mängiti üsna hästi. Ent meie põhjanaabrite kaitse oli kivikõva ning slovakid ei suutnud piisavalt ründeteravust tekitada.

Rootsi kaotas nelja parema hulgas valitsevale olümpiavõitjale Venemaale. Normaalaeg lõppes 1:1 ning ehkki lisaajal näitasid rootslased ladusamat mängu, ei suudetud skoorida. Lõpuks tuli kaotus karistusvisetega.

Muide, Slovakkia pole varem hokiturniirilt medalit võitnud. Neljandad oldi ka 2010. aastal Vancouveris.