JÄRELVAADATAV JA BLOGI ⟩ Venelased seljatanud Soome hokikoondis krooniti olümpiavõitjaks (15)

Soomlaste 94 aastat kestnud ootus on läbi saanud, sest Pekingi olümpia hokifinaalis alistati 2:1 tiitlikaitsja Venemaa.

Venemaa asus olümpiafinaali küll seitsmendal minutil juhtima, kui Mihhail Grigrenko kaugviske tulemusel litter võrgus maandus, kuid teisel kolmandikul õnnestus soomlastel sarnase kaugtabamusega viigistada: värava autoriks Ville Pokka.

Võiduvärava sepistasid soomlased viimase kolmandiku alguses, kui Hannes Björninen pani kepi vahele Markko Anttila viskele ning õnneliku rikošeti tulemusena vuhiseski litter võrku.

Enne mängu:

Soome jõudis finaali väga küpse esitusega, kui oma kaitse keerati lukku, rünnakul kasutati ära kaks võimalust (üks tabamus tuli kohtumise lõpus tühja väravasse) ning Slovakkia oligi 2:0 selili pandud.

Venemaal läks oluliselt raskemalt. Normaal- ja lisaaeg Rootsi vastu lõppes 1:1 ehk finalist selgitati karistusvisetega. Seal jagus närvikõdi rohkem kui rubla eest, kuniks 20-aastane Arseni Gritsjuk Lars Johanssoni üle mängis.

Olgu öeldud, et Venemaa võitis meeste hokis olümpiakulla ka 2018. aastal. Soome pole aga kunagi olümpiavõitjaks tulnud.