JÄRELVAADATAV JA BLOGI ⟩ Venelased seljatanud Soome hokikoondis krooniti olümpiavõitjaks

Venelased seljatanud Soome hokikoondis krooniti olümpiavõitjaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 15

Soomlaste 94 aastat kestnud ootus on läbi saanud, sest Pekingi olümpia hokifinaalis alistati 2:1 tiitlikaitsja Venemaa.

Venemaa asus olümpiafinaali küll seitsmendal minutil juhtima, kui Mihhail Grigrenko kaugviske tulemusel litter võrgus maandus, kuid teisel kolmandikul õnnestus soomlastel sarnase kaugtabamusega viigistada: värava autoriks Ville Pokka.

Võiduvärava sepistasid soomlased viimase kolmandiku alguses, kui Hannes Björninen pani kepi vahele Markko Anttila viskele ning õnneliku rikošeti tulemusena vuhiseski litter võrku.

Enne mängu:

Soome jõudis finaali väga küpse esitusega, kui oma kaitse keerati lukku, rünnakul kasutati ära kaks võimalust (üks tabamus tuli kohtumise lõpus tühja väravasse) ning Slovakkia oligi 2:0 selili pandud.

Venemaal läks oluliselt raskemalt. Normaal- ja lisaaeg Rootsi vastu lõppes 1:1 ehk finalist selgitati karistusvisetega. Seal jagus närvikõdi rohkem kui rubla eest, kuniks 20-aastane Arseni Gritsjuk Lars Johanssoni üle mängis.

Olgu öeldud, et Venemaa võitis meeste hokis olümpiakulla ka 2018. aastal. Soome pole aga kunagi olümpiavõitjaks tulnud.