VIDEO Seda tehti jälle! Idasamoalane marssis olümpia avatseremoonial poolpaljalt

Postimees Sport
Copy

Ameerika Samoa skeletoni kelgutaja Nathan Crumpton marssis Pekingi olümpiamängude avamisel staadionil palja ülakehaga. Sama tembuga sai neli aastat tagasi Pyengchangi mängudel hakkama Tonga sportlane Pita Taufatofua.

Pekingis on küll külma viis kraadi, kuid pole nii krõbe pakane kui mõnesajakilomeetri kaugusel mägedes. Sellest hoolimata oli Crumpton seljast heitnud jope ja kampsuni ning kõndis, Ameerika Samoe lipp käes, vapralt, palja nahaga.

2016. aasta Rio de Janeiro suveolümpia avatseremoonial õlitatud palja ülakehaga maailmakuulsaks saanud Pita Taufatofua tegi sama trikki ka kaks aastat hiljem taliolümpial, kus osales murdmaasuusatajana. Rios võistles Taufatofua taekwondos.

Muide, Pyeongchangis lubas ta enne avamist, et seekord ta sama trikki ei tee, sest kavatseb end külma eest kaitsta. Aga võta näpust, tõde osutus teistsuguseks. Nüüd sai samaga hakkama ka idasamoalane Crumpton, kes osales ka eelmisel suvel Tokyo olümpial, siis kergejõustikus ja 100 m sprindis.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles