Uskumatu saavutus: Hollandi sporditäht tegi Pekingis olümpiaajalugu

Karl-Joosep Küngas
Ireen Wüst.
Ireen Wüst. Foto: Ashley Landis/SCANPIX

Hollandi läbi aegade edukaima olümpiasportlase Ireen Wüsti nimi kirjutatakse igavesti olümpiaajalukku, sest temast sai esimene sportlane, kes võitnud individuaalalal viiel olümpial järjest kuldmedali.

Naiste kiiruisutamise üks suuremaid tähtesid läks tänasele 1500 meetri distantsile vastu küll medalilootustega, ent teda ei peetud kindlasti suurimaks soosikuks. Seda ennekõike asjaolu tõttu, et tal tuli konkureerida maailmarekordinaise Miho Takagiga.

Wüst näitas vaatamata nõnda pikale karjäärile endiselt suurepärast minekut. 35-aastane hollandlanna uisutas Pekingi olümpiaovaalil välja 1.53,28, mis tähistab tänasest olümpiarekordit.

Viimasena rajal olnud Takagi on küll varasemalt suutnud sellest ajast edukam olla, ent täna jäi jaapanlanna esikohast 0,44 sekundi kaugusele.

Nõnda on nüüd Wüst võitnud olümpiakulla nii Torinos, Vancouveris, Sotšis, Pyeongchangis kui ka Pekingis. Sarnase saavutusega pole saanud hakkama mitte ükski individuaalsportlane.