Koroonaviirusega nakatunud Norra suusaäss: minu unistused purunesid

Karl-Joosep Küngas
Copy
Heidi Weng.
Heidi Weng. Foto: Giovanni Auletta/SCANPIX

Enne olümpiamänge oli Heidi Weng üks soosikuid naiste murdmaasuusatamise olümpiamedalitele, ent koroonaviirusega nakatumine röövis tal võimaluse isegi osaleda suurvõistlusel.

Weng oli üks esimesi sportlasi, kes Norra koondises enne olümpiamänge koroonaviirusega nakatus. Ta sai haiguse külge Itaalias treeninglaagris viibides ning seetõttu ei saanudki norralanna Pekingisse viinud lennule astuda.

Kui esialgu paistis lootus, et Weng võiks saada osaleda vähemalt olümpiamängude lõpus toimuval 30 km distantsil, siis nüüd on seegi võimalus kadunud. «Minu unistused purunesid. Need on ju «ainult» olümpiamängud. Ma olen hetkel väga kurb,» lausus lõpuks kodumaale jõudnud Weng.

MK-sarjas vägevaid tulemusi näidanud Weng on väga nukra saatusega sportlane, sest temal puuduvad väga säravad esitused olümpiamängudel. Kahtedel mängudel osalenud Wengil on auhinnakapis ainult pronksmedal 2014. aasta sotšimängude suusavahetusega sõidus.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.

Märksõnad

Tagasi üles