Kuldsed Venemaa iluuisutajad on dopinguskandaali keskmes

Christopher Krutto
Copy
Venemaa iluuisutamise võistkond.
Venemaa iluuisutamise võistkond. Foto: David McIntyre/Scanpix

Pekingi taliolümpiamängudel on tekkimas esimene dopinguskandaal, kui esmaspäeval läbi saanud iluuisutamise võistkondliku võistluse medaleid pole.

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) ja rahvusvaheline uisuliit (ISU) on mõlemad kinnitanud, et võistkondliku võistluse medalite jagamine on juriidilistel põhjustel edasi lükkunud. Algselt pidanuks medalitseremoonia toimuma eile kohaliku aja järgi kell 21.

Portaal Inside the Games kirjutab, et probleem on tingitud Venemaa olümpiakomitee ja rahvusvaheliste dopinguküttide olukorrast. Täpsemalt on medalite jagamise viivitus seotud ühe Venemaa sportlase dopinguprooviga, mis anti enne Pekingi olümpiat.

«Eile tekkis lühikese etteteatamisega olukord, mis vajas juriidilisi konsultatsioone ROKiga,» vastas ISU portaali päringule.

ROKi pressiesindaja Mark Adams sõnas, et hetkel ei saa teema kohta väga palju öelda, kuid päeva jooksul loodetakse täiendavat informatsiooni jagada.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles