PM PEKINGIS Kõht tühi? Pöördu roboti poole!

Karl Juhkami
, reporter
Copy
Pekingi pressikeskuse sööklas valmistavad toitu robotid. Läksime siis meiegi seda ilmaimet kaema.
Pekingi pressikeskuse sööklas valmistavad toitu robotid. Läksime siis meiegi seda ilmaimet kaema. Foto: Tairo Lutter

Kuna olümpialased, olgu nad sportlased või ajakirjanikud, liiguvad Hiinas nii-öelda suletud mullis ning näevad siinset igapäeva elu ainult bussiaknast, jääb palju kohalikke vaatamisväärsusi eesotsas Hiina müüriga sel korral kättesaamatuks. Nõnda tuleb piirduda mullisiseste staaridega ning 24. taliolümpial on üheks selliseks Pekingi pressikeskuses asuvad söögirobotid.

Sestap oli loogiline, et meediamajasse sattununa ma sammud söökla poole ka seadsin. Ühtegi silti – robot, siiapoole! – paraku seintel pole, mistõttu võib kõhu täis saada ka ilmaimet nägemata. Samas, kas neid silte üldse läheb vaja, kui orienteeruda saaks lihtsalt kõige pikema söögisaba järgi?

Jah, söögirobotid, millest üks vorbib burgereid, teine fritüürib, kolmas paneb sulle kokku liha-riisiroa, neljas... midagi neljandat, on lihtsalt nõnda populaarsed. Kusjuures kõige vingem mehaaniline sõber olla lausa selline, et pärast tellimust tuleb lihtsalt lauda istuda ning supikauss langevat laest sinu nina alla.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles