Südantsoojendav: olümpiavõitja Niskanen õnnitles viimasena finišeerinud kolumblast (5)

Iivo Niskanen (paremal) ja Carlos Andres Quintana.
Iivo Niskanen (paremal) ja Carlos Andres Quintana. Foto: ALESSANDRA TARANTINO/AP/Scanpix

Murdmaasuusatamise 15 km individuaalsel klassikadistantsil kuldmedali võitnud Iivo Niskanen sulatas Zhangjiakou suusastaadionil südameid. Soomlane ootas finišikoridoris ära viimasena finišeerinud kolumblase Carlos Quintana ja embas teda.

Niskanen selgitas, et mäletab legendaarseid spordifotosid, kus võitja on viimasena finišisse jõudva sportlase ära oodanud. «See on lihtsalt tänud ja respekti näitamine kõikidele olümpial võistlevatele sportlastele,» ütles Niskanen Iltalehtile.

Quintana sai võistlusel 95. koha ja kaotas Niskanenile pea 18 minutit, kuid olümpiavõitja õnnitlused tegid mehe härdaks. «Ma mäletan seda igavesti,» ütles Quintana pisar silmas rahvusvahelisele meediale.

Niskaneni järel sai teise koha venelane Aleksandr Bolšunov (+23,2 sekundit), pronks kuulus suurepärase lõpuspurdi teinud norralasele Johannes Hösflot Kläbole (37,5 sek). Eestlastest tegi parima sõidu Alvar Johannes Alev, kes jäi 35. kohale.