Elu parimas vormis Niskanen näitas klassikasõidus võimu

Karl-Joosep Küngas
Copy
Olümpiavõitja Iivo Niskanen tõstis finišeerudes käe võidukalt üles.
Olümpiavõitja Iivo Niskanen tõstis finišeerudes käe võidukalt üles. Foto: Tairo Lutter

Soomes oodati 11. veebruari väga suure huviga, sest just sellele kuupäevale määrati olümpiamängude murdmaasuusatamise meeste 15 kilomeetri klassikasõit. Suursoosikuna läks rajale kolmandat olümpiakulda jahtinud Iivo Niskanen, kellel juba Pekingis pronksine autasu kaela asetatud.

Niskanen tõestas, et on praegu vaieldamatult parim klassikasuusataja kogu maailmas. Ta asus võistlust juhtima kohe esimesest vaheajast ning kasvatas edu sisuliselt lõpuni. Parimal juhul edestas ta oma tihedat konkurenti ja suusa­vahetusega sõidu olümpiavõitjat Aleksandr Bolšunovi lausa 29,1 sekundiga.

«Täna oli hea päev. Olud olid minu jaoks õiged ja tunnen, et olen saavutanud elu parima vormi,» sõnas Niskanen Soome rahvusringhäälingule antud intervjuus. «Kaks aastat tagasi ei olnud ma päris medalitel ja see andis mulle väga palju nälga, et olla olümpiamängudel elu parimas vormis,» jätkas ta.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles