TIPPHETKED ⟩ USA-lt kõva ketuka saanud Hiina näitas Saksamaa vastu oma sisu (1)

Hiina jäähokikoondis sai enne Pekingi olümpiat kõva kriitikat, sest kardeti, et korraldajamaa saab jääl vaid hävitavaid kaotusi. Kuigi avaringis kaotati USA-le 0:8, siis teise alagrupimängus tuli tunnistada Saksamaa nappi 3:2 paremust.

Saksamaa läks mängu kiirelt 2:0 avaperioodil juhtima ning kasvatas edunumbreid teisel kolmandikul, kuid minut enne päästva vilet viskas Hiina ühe tagasi. Viimasel perioodil saadi veel üks tabamus, kuid viigi-, ega võiduväravaks enam jaksu polnud.

Hiina on ennast muidugi täiendanud välismängijatega, kes pole ehk kõige-kõigemast tippklassist, kuid kokkumängu harjutades on võimalik keskmikele vastu saada küll. Samas on ka Hiina alagrupp kõva, sest viimases mängus minnakse vastamisi Kanadaga.