Valijeva saatust aitab otsustada ekspert, kes on mõistnud süüdi Šarapova ja Johaugi (3)

Christopher Krutto
Copy
Kamila Valijeva.
Kamila Valijeva. Foto: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/Scanpix

Venemaa iluuisutaja Kamila Valijeva dopingujuhtum on jõudnud rahvusvahelisse spordiarbitraaži (CAS), kus seda täna arutama hakatakse. Üheks kohtunikuks on juhtumi ülevaatamisel ameeriklane Jeffrey Benz, kes on tegutsenud mitme suure juhtumiga.

CAS andis teada, et juhtumit hakatakse üle vaatama täna ja otsust on oodata homme, 14. veebruaril. Oma osa mängib selle ka Benz, kes on süüdi mõistnud dopingurikkumistes nii tennisetähe Maria Šarapova kui ka suusakuninganna Therese Johaugi.

Benz on pikalt töötanud USA olümpiakomitees ja USA iluuisuföderatsioonis. Olümpiakomiteesse kuulus ta aastatel 1997-2006, aastatel 1988-1996 oli ta tööld iluuisuföderatsioonis.

Valijeva andis positiivse dopinguproovi 25. detsembril ja 8. veebruaril kinnitas halba analüütilist leidu ka rahvusvahelise dopinguagentuuri (WADA) akrediteeritud labor Stockholmis, kirjutab portaal Inside The Games. Proovist leiti keelatud ainet trimetasidiini.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles