L, 1.04.2023

Tutberidze pundi liige Valijeva skandaalist: te võitlete ju lapsega!

Christopher Krutto
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Kamila Valijeva.
Kamila Valijeva. Foto: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/Scanpix

Venemaa iluuisutaja Kamila Valijeva ümber Pekingi olümpial lahvatanud dopinguskandaal venib vaikselt edasi. Valijeva treeneri Eteri Tutberidze treeninggrupi koreograafi Aleksei Železnjakovi võttis nüüd sõna.

«Teie, täiskasvanutest onud ja tädid, kellega te võitlete? Te võitlete ju lapsega! Tüdrukuga, kes on selle nimel terve oma elu tööd teinud, töötanud nagu ori kambüüsis,» kirjutas Železnjakov Instagramis.

«Mu sõbrad Kanadast, USast, Euroopast, Venemaalt ja nii edasi kirjutavad mulle, et neid vihastab sügavalt see, kuidas noore tüdruku hingel tantsitakse. Maailm vaatab seda lugu pisarates,» jätkas ta.

«Seda asja ei saa nii teha. Kujutage hetkeks ette, et tegu on teie lapsega ja äkki siis miski muutub teie hinges. Valgus ja õiglus jäägu peale,» lõpetas koreograaf.

Valijeva andis positiivse dopinguproovi 25. detsembril ja 8. veebruaril kinnitas halba analüütilist leidu ka rahvusvahelise dopinguagentuuri (WADA) akrediteeritud labor Stockholmis, kirjutab portaal Inside The Games. Proovist leiti keelatud ainet trimetasidiini.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Märksõnad
Tagasi üles