TIPPHETKED Soome sai Pekingi hokiturniiri poolfinaalis lüüa, kullamatš on põhjaameeriklaste siseasi

Soomlannad (valge-sinises) pidid tunnistama USA paremust.
Soomlannad (valge-sinises) pidid tunnistama USA paremust. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Pekingi olümpia naiste jäähokiturniir on jõudnud lõpusirgele. Veel jääb pidada vaid kulla- ja pronksimatš.

Täna peetud mõlemad poolfinaalid kujunesid ühepoolseks. Päeva esimeses mängus alistas Kanada koguni 10:3 Šveitsi. Kohtumise saatus sai selgeks juba 10 minuti ja 40 sekundiga, mil Vahtralehemaa oli peal 5:0.

Teises lahingus pidas Soome USAga sammu teise kolmandiku alguseni. Siis viskasid ameeriklannad veerand tunniga kaks väravat ning kindlustasid viimase vaatusega 4:1 võidu. Meie põhjanaabrid skoorisid, kui mängida jäi 26 sekundit, nii et reaalset võimalust neil lõpus ei tekkinud.

Vaata USA ja Soome kohtumise tipphetki:

Soome ja Šveits peavad pronksimatši kolmapäeval, USA vs. Kanada finaal peetakse Eesti aja järgi neljapäeva hommikul.