TIPPHETKED Slovakkia tuli USA vastu rongi alt välja ja jõudis polfinaali

Pekingi olümpia meeste jäähokiturniiril selgus esimene poolfinalist. Slovakkia alistas põnevuslahingus karistusvisetega USA.

Kohtumine algas favoriitide, ameeriklaste dikteerimisel, kuid 12. minutil pääsesid juhtima hoopis slovakid. Vahetult enne avakolmandiku lõppu õnnestus USA-l aga viigistada.

Ohjad püsisid kergelt jänkide käes ning 29. minutil pääsetigi kohtumist juhtima. Samas tekitasid ka slovakid ohtlikke momente. Esialgu tulutult.

Pikalt paistiski, et USA saab oma tahtmise. Marek Hrivik arvas aga teisiti. Slovakkia jõudis 2:2 viigini kõigest 44 sekundit enne normaalaja lõppu!

Järgnenud lisaaeg väravalisa ei toonud, mis tähendas, et võitja selgitamiseks läks tarvis karistusviskeid. Seal eksisid järjepanu mõlemad tiimid. Lõpuks piisas slovakkidele võiduks ühest, neljanda vooru tabamusest. Otsustava viske eest hoolitses Peter Cehlarik.