Soome president hokikullast: lõvi taltsutas karu (17)

Christopher Krutto
Sauli Niinistö.

Soome jäähokikoondis alistas Pekingi olümpiamängude finaalis 2:1 Venemaa. Riigi esimese olümpiamängude hokikulla järel võttis sõna ka president Sauli Niinistö.

Soome president viibis Saksamaal, kuid ärkas mänguks üles ja elas sellele kaasa. Lõpusireeni kõlades kirjutas ta Twitterisse: «Lõvi taltsutas karu. Palju õnne tugevale meeskonnale!»

Niinistö viitas sellega Soome hokikoondise hüüdnimele «Lõvid» ja sellele, kuidas nad alistasid Vene karu.

Venemaa asus olümpiafinaali küll seitsmendal minutil juhtima, kui Mihhail Grigrenko kaugviske tulemusel litter võrgus maandus, kuid teisel kolmandikul õnnestus soomlastel sarnase kaugtabamusega viigistada: värava autoriks Ville Pokka.

Võiduvärava sepistasid soomlased viimase kolmandiku alguses, kui Hannes Björninen pani kepi vahele Markko Anttila viskele ning õnneliku rikošeti tulemusena vuhiseski litter võrku.