ÜLEVAADE Pekingi medalitabel: rekordiline Norra lõi laua puhtaks, Sildaru lõpetas Eesti põua (1)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Kelly Sildaru tõi Eestile pronksi.
Kelly Sildaru tõi Eestile pronksi. Foto: Tairo Lutter

24. taliolümpia, Pekingi mängude lõputseremoonia küll veel käib, ent kõik 109 medalikomplekti on välja jagatud. Vaatame kellel, mida ja kui palju näppude vahele jäi.

Medalilaua lõi puhtaks Norra, kokku teeniti 37 medalit. 16 kulda tähistab uut taliolümpia tippmarki, eelmine rekord (14) kuulus nelja aasta tagustest Pyeongchangi mängudest samuti neile. Lisaks nopiti 8 hõbedat ja 13 pronksi. 

Kvantiteedilt on teisel real Venemaa olümpiakomitee (32), ent nad teenisid vaid kuus kulda. Küll aga nopiti lausa 12 hõbedat ja 14 pronksi. 

20 poodiumikoha piiri ületasid ka Saksamaa (27), Kanada (26) ja USA (25). Võõrustaja Hiina oli üheksa kullaga antud arvestuses lausa teine, kuid kokku piirduti 15 autasuga. 

Ühtekokku jõudsid Pekingis poodiumile 29 erineva riigi sportlased. Nende hulka kuulub ka Eesti, kellele tõi pronksi freestyle-suusataja Kelly Sildaru. Viimati teenisime talimängudelt medali 2010. aastal Vancouveris, kus hõbetase autasu sai kaela Kristina Šmigun-Vähi. 

Ühe pronksga jäi Eesti jagama 27.-29. kohta. Sama saldoga lahkuvad Hiinast meie naabrid lätlased ja Poola. 

Täispikk medalitabel on leitav SIIT!

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles