L, 3.12.2022

2026. aasta olümpia üllatab uue spordialaga

Siim Kaasik
, reporter
2026. aasta olümpia üllatab uue spordialaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suusamägironimine oli kavas ka Lausanne'i 2020. aasta noorteolümpial, kuid õige debüüdi teeb ala 2026. aastal Milanos ja Cortina d'Ampezzos.
Suusamägironimine oli kavas ka Lausanne'i 2020. aasta noorteolümpial, kuid õige debüüdi teeb ala 2026. aastal Milanos ja Cortina d'Ampezzos. Foto: Huber/Eibner-Pressefoto via www.imago-images.de

2026. aastal jõuavad taliolümpiamängud üle 12 aasta taas Euroopasse, kui spordipidu võõrustavad Itaalia linnad Milano ja Cortina d'Ampezzo. See on esimene kord, kui taliolümpiat korraldab kaks linna.

Huvi olümpiamängude vastu oli veel Sionil (Šveits), Grazil (Austria), Sapporol (Jaapan), Erzurumil (Türgi) ning Calgaryl (Kanada), kuid nemad võtsid enda taotluse 2018. aastal tagasi. Viimasena jäid Milano – Cortinaga konkureerima Stockholm ja Åre (Rootsi), ent itaallased teenisid 2019. aasta suvel 13-häälelise võidu.

Üheks Milano–Cortina lubaduseks oli, et olümpiamängud peetakse 90 protsendi ulatuses juba olemasolevatel võistlusrajatistel. «Kõige tähtsam on, et korraldame need mängud kohas, kus on olemas suured traditsioonid ja rahvusvaheliste võistluste kogemus,» lausus Itaalia olümpiakomitee president Giovanni Malago.

Märksõnad
Tagasi üles