L, 3.12.2022

Soome meedia: Saksamaa võitis ühe Pekingi olümpiakulla pettusega

Postimees Sport
Soome meedia: Saksamaa võitis ühe Pekingi olümpiakulla pettusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Olümpial naiste sprinditeate kulla võitnud sakslannad Katharina Hennig ja Victoria Carl.
Olümpial naiste sprinditeate kulla võitnud sakslannad Katharina Hennig ja Victoria Carl. Foto: Lindsey Wasson/Reuters/Scanpix

Soome ajaleht Iltalehti kirjutas, et Saksamaa koondis kasutas Pekingi olümpiamängudel naiste 4x5 km teatesõidus ja sprinditeates keelatud suusamääret, täpsemalt fluoriidivaha C8. Väljaande andmetel pärineb info erinevatest allikatest, kuid ühtegi veenvat tõendit neil esitada polnud.

Saksamaa suusaliidu reaktsioon süüdistusele oli resoluutne. «Me tavaliselt ei kommenteeri anonüümseid väiteid, eriti kui need on nii ennekuulmatud. Ütleme selgesõnaliselt, et Saksama suusaliit peab kinni kõigist reeglitest,» ütles suusaliidu tegevjuht Stefan Schwarzbach, vahendas Bild.

«C8 fluoriidi me kindlasti ei kasuta, sest meil pole seda enam kaasas. See on vale, mida nad kirjutavad,» lisas Saksamaa murdmaasuusatamise juht Andreas Schlütter ning arvab, et süüdistus on sündinud puhtast kadedusest, sest Soome naiskond jäi mõlemas teatesõidus esimesena medalita.

Rahvusvahelise suusaliidu (FIS) murdmaasuusatamise direktor Pierre Mignerey peab väiteid samuti jaburaks: «Mul pole põhjust seda uskuda. Võib-olla märgati, et sakslannade suusad libisevad paremini ja spekuleeriti. Aga ma arvan, et sellisel jutul pole mõtet, sest siin pole sellist lund, kus nendest toodetest kasu oleks.»

Mainitud fluoriidvaha annab eeliseid märjal ja värskel lume ning sooja ilmaga, kuid Hiinas oli külm ja kuiv. Värske lume asemel oli radadel peamiselt kunstlumi.

Märksõnad
Tagasi üles