L, 3.12.2022

Eesti sai noorte olümpiafestivali medalitabelis 12. koha

Postimees Sport
Eesti sai noorte olümpiafestivali medalitabelis 12. koha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laur Mägi finaalis.
Laur Mägi finaalis. Foto: Anna-Liisa Kärson/EOK

Soomes Vuokattis täna lõppenud noorte olümpiafestivalil teenis Eesti koondis medalitabelis ühe kullaga 12. koha. Lõputseremoonial oli Eesti delegatsiooni lipukandjaks mäesuusataja Laur Mägi.

Viimasel võistluspäeval olid eestlastest võistlustules Mägi, murdmaasuusatajad ja laskesuusatajad, seisab pressiteates.

Mägi osales mäesuusatamise paralleelslaalomis ning sai kokkuvõttes 22. koha. Hiljem ka olümpiafestivali kuldmedali võitnud Edoardo Saraccole kaotas ta oma paaris 0,99 sekundiga.

«Olin väga õnnelik, et pääsesin juba kvalifikatsioonist edasi. Täna olnuks vaja rohkem õnne, Saracco vastu võistelda oli päris raske. Olümpiafestivalil osalemine oli väga lahe kogemus ja oli tore näha teisi eestlasi üle pika aja,» ütles Norra mainekas talispordikoolis NTG Geilo õppiv 17-aastane Mägi.

Eesti koondis koosseisus Olle Ilmar Jaama, Eliisabet Kool, Holger Altmäe ja Õnnela Rodendau sai murdmaasuusatamise 4x5 km segateatesõidus 17 võistkonna seas 9. koha.

Laskesuusatamise segateatevõistlusel sai Eesti võistkond koosseisus Eliisabet Bremann, Laura Lobjakas, Karl Ramses Tiislär, Henri Kesa 15. koha.

Sellega on Eesti koondise jaoks edukas olümpiafestival lõppenud. Eesti sai medalitabelis 12. koha, kui Arlet Levandi võitis poiste üksiksõidus kuldmedali. Lisaks teenis lumelaudur Lissel Raun nii Big Airis kui pargisõidus neljanda koha.

Medalitabeli esimene oli Soome kuue kuldmedali, nelja hõbe- ja nelja pronksmedaliga. Järgmine talvine olümpiafestival peetakse 21.-28. jaanuarini 2023 Itaalias Friuli Veneto Giulia piirkonnas.

Märksõnad
Tagasi üles