L, 3.12.2022

GALERII ⟩ Kadriorus peeti Pekingi talimängude tänuüritus

Postimees Sport
Kadriorus peeti Pekingi talimängude tänuüritus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2

Täna korraldati Kadriorus Pekingi taliolümpiamängude tänuüritus. Sportlasi tuli tänama ka Eesti president Alar Karis ning olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

Avaldame President Alar Karise tervituse täies mahus.

Head sportlased, treenerid, Eesti Olümpiakoondis, aitäh teile.

Aitäh, et hoidsite Eesti lippu kõrgel ja tegite oma parima. Aitäh, et vaatamata koroonast tingitud heitlikele hooaegadele leidsite endas usku ja lootust end siiski proovile panna. Aitäh, et lõite lugematutes Eestimaa kodudes elevust, ühtehoidmist ja kaasaelamist. Aitäh, et näitasite, et Eesti riigil on suurepärased sportlased, treenerid ja taustajõud. Olen teie üle uhke.

Esmakordselt jõudsid Eesti sportlased taliolümpial esikümnesse kolmel erineval alal. Kelly pronksmedal ja neljas koht, Marteni 7. koht ja Kristjani 9. koht pole ju sugugi paha tulemus. Aga kuidas meil tegelikult läks, teate ilmselt kõige paremini teie ise. Kes kuidas oma sooritusega rahule jäi, mida sellest kogemusest õppis ja millist tarkust edasiseks kaasa võttis.

Olümpiaideaalid ei põhine poodiumikohas või kullasäras, vaid endast parima andmises, enese ületamises, vaimu ja keha pingutamises. Samuti kuulub olümpia väärtuste filosoofiasse omavahelised sõbralikud suhted, solidaarsus ja vaimsus. Ja kolmas olümpia ideaal on austus. Austus nii kaasvõistlejate, reeglite kui heade tavade vastu.

Selliseid ideaale vajab maailm pärast Pekingi taliolümpiamänge muutunud maailmas veel enam. Kui kaovad need tegelikult üldinimlikud ideaalid, siis jäävad vaid ego, maksimaalne tulemus mistahes hinnaga, võim ja positsioon.

Ärge kaotage neid ideaale. Ärge kaotage usku endasse ega töö- ja eneseületamise tahet.

Eesti tunneb teie üle uhkust. Aitäh.

Märksõnad
Tagasi üles