Sõõrumaa: suurem osa Venemaa tippsportlastest on armee ohvitserid, kelle relvavennad tapavad ja vägistavad. Kas tõesti laseme nad Pariisi?

Postimees Sport
Copy
Eesti Olümpiakomitee kohtumine Ukraina ametikaaslastega.
Eesti Olümpiakomitee kohtumine Ukraina ametikaaslastega. Foto: EOK

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa ja peasekretär Siim Sukles kohtusid täna Zoomi vahendusel Ukraina Olümpiakomitee president Vadym Guttsaidiga. Guttsait tänas EOK-d pretsedenditu toetuse eest, mida Ukraina on saanud sõja esimesest päevast alates.

«Tänan teid südamest meie sportlaste aitamise eest ning selgete seisukohtade väljendamisel juba 24. veebruarist,“ ütles Guttsait. Sõõrumaa vastas: „Need sportlased, kes on praegu Ukrainas kaevikutes, võitlevad praegu ka Eesti vabaduse eest. Meile, eestlastele, on see selge, kuid tundub, et enesega rahulolev Kesk-Euroopa ei taju selle ohvri suurust,» seisab EOK pressiteates.

Nii Eesti kui Ukraina Olümpiakomitee on ühel meelel, et Venemaa ja Valgevene sportlaste rahvusvahelistele võistlustele lubamiseks peab lõppema sõjategevus Ukrainas.

«Me peame olema rahu poolt. Ma ei saa aru, kuidas peaksid meie sportlased minema vastamisi Venemaa või Valgevene sportlastega. Ma mõistan, et olümpiamängud on Ukraina sportlastele elutähtsad, samas on nendele elutähtis ka, et nende pered oleksid elus. Nad tahavad elada,» ütles Guttmann.

«Sportlased on oma riigi saadikud. Suurem osa Venemaa tippsportlastest on Venemaa armee ohvitserid, kelle relvavennad tapavad ja vägistavad süütuid inimesi. Kas tõesti laseme Vene ohvitserid Pariisi?» küsis Sõõrumaa.

EOK esindajad kinnitasid, et paljud Eesti spordialaliidud on pöördunud koostöös teiste riikidega rahvusvaheliste alaliitude poole, esitledes oma vaateid. «ROK-i ütlemine on teatud arvamus, aga näiteks olümpiale pääsemine on hoopis teine tee, seal on võtmeroll rahvusvaheliste alaliitude käes. Spordijuhid ja sportlased teevad praegusel hetkel endast kõik, et Venemaa ja Valgevene sportlaste pääs võistlustele jääks suletuks,» ütles Sõõrumaa.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles