Pariisi olümpiale pürgiv Eesti parim rattur lõpetas profiklubiga koostöö

Postimees Sport
Copy
Janika Lõiv
Janika Lõiv Foto: Costa Blanca

Mullu Eesti parimaks naisratturiks valitud Janika Lõiv lõpetas koostöö Hollandi profiklubiga KMC Ridley MTB Racing Team ning jätkab olümpiahooajal treenimist ja võistlemist omal käel.

«Kui ma tiimiga poolteist aastat tagasi liitusin, siis lootsin, et suudan nende abiga enda sportlikus tasemes sammu edasi teha. Tagantjärele tuleb aga tunnistada, et see ei õnnestunud,» ütles maastikurattur Lõiv pressiteates.

«Juba eelmise hooaja lõpus tundsin, et minu jaoks nende süsteem ei tööta ning tegin ettepaneku leping lõpetada. Tol hetkel otsustasime siiski koostööd jätkata.»

Ta lisas: «Selle hooaja alguses jõudsin lõpliku järelduseni, et meie nägemused on liiga erinevad, seega tegin omalt poolt tiimile ettepaneku lõpetada leping praegusel hetkel.

Viimaste aastate profitiimide kogemused on näidanud ja andnud mulle kindluse, et minu isiklik tiim suudab pakkuda mulle absoluutselt tipptasemel võimalusi. Koos abikaasa ja treeneritega oleme otsustanud jätkata endise mudeli alusel, mis mulle on varem edu toonud.»

Lõiv liitus esimest korda profiklubiga 2022. aastal, kui sõlmis lepingu KMC-Orbea tiimiga. Kuuekordse olümpiakrossi Eesti meistri parim maailma karika sarja etapi tulemus on kuues koht 2022. aastal Andorras sõidetud võistluselt. Tokyo olümpiamängudel lõpetas eestlanna 17. kohal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles