- Venemaal jagub nii Pariisi olümpiamängudele minemise pooldajaid kui ka selle veendunud vastaseid.
- Olümpiale ihkajate mõjutamiseks kasutatakse termineid «paadialused», «reeturid» jne.
- Venemaa tipptennisistid on üksmeelselt olümpiausku ja plaanivad Pariisi minna.
Venemaal on kätte jõudnud aeg, kus kõigile, kellele võimalik, esitatakse küsimus: kas lähed või kas Venemaal tasub minna Pariisi olümpiale või mitte? Leidub nii pooldajaid kui üha enam ka vastaseid, neidki, kes ka olümpiapiletit saades selle kasutamata jätavad.
Eelmine nädal tõi esmalt uudise, et Venemaa vibulaskjad loobuvad olümpiale minekust. See tõigi kaasa laviini ning lisandub üha uusi loobujaid. Samas ütlevad mitmed sportlased kindlalt, et lähevad mängudele.
Mängudest loobumisele rõhuvad ametnikud ja spordijuhid kasutavad vana tuttavat plaati: ROKi seatud tingimused on alandavad. Nende sõnumi võib võtta kokku Venemaa võimlemisliidu juhi Irina Vineri ajalehele Sport-Ekspress antud värvikas intervjuus.
«Minu, minu kolleegide ja võimlejate meelest on olümpiamängud politiseeritud, sest meie sportlastele pakutakse osalemiseks uskumatult alandavaid tingimusi. Nimelt: lippu pole, hümni pole. Selle asemel välja mõeldud muusika sarnaneb leinamarsiga. Ava- ega lõputseremoonial ei saa osaleda. Suhtlemist ajakirjanikega pole. Nimesid medaliarvestusse ei jäädvustata. Fänne pole. Võistkondi üldse ei lasta mängudele,» loetles Viner.
«Kas see mitte ei ole poliitiline otsus Venemaa kahjuks? Olümpiale lähevad mõttetud sportlased. Sõpruse mängudel (plaanitakse korraldada Venemaal pärast Pariisi olümpiat – V. A.) saavad meie sportlased sama suure auhinnaraha nagu olümpial, kuldmedalid tulevad tõelisest kullast. Siin pole küsimustki. Olümpiale läheb paadialuste võistkond. Meil aga võistlevad sportlased, kes austavad meid, kes tahavad võita kuldmedaleid. Olen kindel, et lihtsad inimesed ei andesta sportlastele, kes lähevad olümpiale neutraalses staatuses.»
Vibulaskuritele järgnesid purjetajad ja sõudjad
Venemaa vibulaskjad loobuvad olümpiamängude valikvõistlusele minemast ja koos sellega ka võimalusest pääseda mängudele. Alaliidu pealik Vladimir Ješejev selgitas agentuurile TASS: «Meie koondises pole sportlasi, kes tahaksid võistelda lipu ja hümnita, hallis vormis. Seda enam, et paljud meie liidrid esindavad CSKAd ja Dinamot. Kellele aga maailma alaliit neutraalses staatuses võistlemiseks rohelise tule andis, pole ise huvitatud olümpiale minemisest.»