Britid tegid Venemaa suhtes kannapöörde (6)

Karl-Joosep Küngas
Copy
Venemaa olümpiakomitee. Pilt on illustreeriv.
Venemaa olümpiakomitee. Pilt on illustreeriv. Foto: NATALIA KOLESNIKOVA

Suurbritannia valitsus avaldas toetust Venemaa sportlaste osalemise kohta Pariisi olümpiamängudel.

Suurbritannia valitsus saatis kirja rahvusvahelise olümpiakomitee presidendile Thomas Bachile ja rahvusvahelisele paraolümpiakomitee juhile Andrew Parsonsile, kus avaldati toetust Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemise suhtes Pariisi mängudel. BBC teatel andsid britid rohelise tule nende osalemiseks neutraalsete sportlastena.

Tegemist on täieliku kannapöördega, kuna Suurbritannia on varem hoidnud karmi positsiooni Venemaaga seotud küsimustes. Briti kultuuri- ja spordiminister Lucy Frazer selgitas veel möödunud aastal, et agressorriikide plaanid olümpial osaleda ei ole usutavad. Samuti juhtis Frazer 36 riigi ühisavaldust, kus avaldati toetust agressorriikide väljaheitmisele rahvusvahelisest spordimaailmast.

BBC-le kinnitati siiski, et seda otsust ei tasuks mõista poliitikamuudatusena Venemaa suhtes. Endiselt ollakse selle vastu, et Venemaa ja Valgevene ei pääseks rahvusvahelisele areenile oma riigina võistlema. 

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles