USA korvpallikoondis sõidab Pariisi NBA suurimate tähtedega (1)

Karl-Joosep Küngas
Copy
LeBron James ja Kevin Durant tõmbavad taas USA koondise mänguvormi selga.
LeBron James ja Kevin Durant tõmbavad taas USA koondise mänguvormi selga. Foto: AFP / TIMOTHY A. CLARY / SCANPIX

USA korvpallikoondis on Pariisi olümpiamängudele saatmas väga võimsat meeskonda. 

ESPNi teatel on USA koondise esialgses nimekirjas 24 mängijat, kellest suurem osa on NBA superstaarid. Säravamatest nimedest on end USA koondise juurde lubanud LeBron James, Stephen Curry, Kevin Durant ja Joel Embiid. Kõik mehed on vähemalt korra võitnud NBA kõige väärtuslikuma mängija autasu.

Lisaks neile on meeskonnas veel ka Anthony Davis, Devin Booker, Anthony Edwards, Jayson Tatum, Jrue Holiday, Bam Adebato ja Tyrese Haliburton. Üks koht on veel täitmata, ent seda tehakse juulis, mil USA koondis koguneb Las Vegasesse treeninglaagrisse ja peab esimesed kontrollkohtumised.

Sellest nimekirjast on Haliburton ja Edwards ainsad, kes mängisid möödunud aastal ka Filipiinidel toimunud MMil. Mäletatavasti tuli USA koondisel leppida seal neljanda kohaga ehk jäädi lausa medalita. Pariisi olümpiamängudel soovitakse maailmale tõestada, et USA on endiselt maailma parim korvpalliriik.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles