22-aastane Eesti odavisketalent: olümpiamängud on kõige selle kehastus, mille poole sportlastena püüdleme

Postimees Sport
Copy
Gedly Tugi
Gedly Tugi Foto: Erakogu

Karksi-Nuia, see kaunis linn Lõuna-Eestis, on koduks noorele sporditalendile, kes teeb laineid odaviske maailmas. Gedly Tugi on nimi, mis kõlab üha valjemini sel spordiareenil ning ta avab meile oma arenguloo, alates noorest huvilisest kuni maailmaareenil võistleva sportlaseni. Tema teekond on ambitsioonikas, alustades isa Taimo Tugi õpetustest ja jätkates arendamist tunnustatud treenerite käe all.

Gedly isa tutvustas talle juba varases eas odaviske tehnikaid ja kunsti. «Ta oli mu esimene treener ja suurim toetaja,» meenutab Gedly naeratades. «Need pikad tunnid väljakul ei olnud ainult harjutamiseks, need olid pühendatud suurtele unistustele ja usule endasse, et teha suuri tegusid.»

Sportlasena on Gedly edenemist oluliselt mõjutanud koostöö Mikk-Mihkel Arroga, endise kümnevõistlejaga, kes juhendas teda kuus aastat. Mikk-Mihkel õpetas talle professionaalsete sportlaste eluolusid ja treeningkorda. «See koostöö oli kriitilise tähtsusega. Tema nõuannete toel saavutasin esimesed rahvusvahelised medalid noorteklassis,» räägib Gedly oma karjääri murrangulisest etapist.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles