Milline on Janek Õiglase tervislik seis kolm kuud enne olümpiat?

Postimees Sport
Copy

Ta alustas Walnutis peetud mõõduvõtul 100 meetri ajaga 11 sekundit, hüppas kaugust 7.18 ja tõukas kuuli 14.73. Esialgse info kohaselt tegi Õiglasele häda kannakõõlus. Nüüd avas ta tausta veidi täpsemalt.

«Praegu on kõige tülikam asi, et Achilleus on natuke kangem kui eelnevatel aastatel. Praegu on selline periood, kus tegin natuke rohkem trenni ja ta väsis rohkem ära. See ei ole tegelikult suur probleem, nüüd on aeg natuke rahulikumalt võtta, tehnilisemaid alasid teha ja siis ta läheb tagasi,» rääkis dekatleet usutluses ERRi spordile.

Kokkuvõttes on ta kahe hooaja vahel tehtud tööga rahul. «Olen saanud tugevamaks, ütleks, et olen isegi saanud kiiremaks,» märkis uue treeneri, Ryan Baily näpunäidete järgi harjutav Õiglane.

Esimese kümnevõistluse plaanib Õiglane teha juunis Roomas EMil. Eestisse tuleb ta paar nädalat varem, et võimalusel võistelda veel mõnel üksikalal.

Õiglane on üks kolmest Pariisi olümpianormi täitnud Eesti dekatleedist. Tänase seisuga jääb kümnevõistluse avaalani 103 päeva.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles