Julge või ülbe? Norra kergejõustikuäss võrdleb olümpiavõitu «jalutuskäiguga pargis»

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Jakob Ingebrigtsen.
Jakob Ingebrigtsen. Foto: YVES HERMAN/REUTERS/Scanpix

Jakob Ingebrigtsen on veendunud, et suuremaid muresid vältides kaitseb ta Pariisis 1500 meetri jooksu olümpiakulda.

«Kui ma ei saa vigastada ega jää haigeks, siis sellest saab jalutuskäik pargis,» kirjeldas 23-aastane norralane Euroopa kergejõustikuliidu taskuhäälingus olümpia väljavaateid.

Ingebrigtseni auhinnakapp on kirev. Olümpiakulla kõrval on ta kahekordne maailmameister ning mitmekordne Euroopa tšempion. Autasud on tulnud nii 1500 m distantsil, aga ka veidi pikematel keskmaadistantsidel ning isegi krossijooksus.

Mullu võitis Ingebrigtsen kaheksast 1500 m võistlusest seitse. Samas kaotas ta tähtsaimal, Budapesti MMi finaalis britile Josh Kerrile. Norralane jäi tiitlita teist aastat järjest, sest Eugene'is sai temast jagu Jake Wightman.

Eelmise aasta suurvõistluse järel ütles Ingebrigtsen, et ta polnud kurguvalu tõttu finaaliks 100 protsenti valmis. Hõbemedalist oli võitja suhtes üsna üleolev, nimetades Kerri «lihtsalt üheks järgmiseks kutiks.»

Sel hooajal pole Ingebrigtsen veel kannakõõluse mure tõttu võistelnud. Nüüd on ta saanud juba mõnda aega korralikult harjutada, esimene võistlus ootab ees 25. mail.

Kolm aastat tagasi Tokyos krooniti Ingebrigtsen olümpiavõitjaks ajaga 3.28,32. Tema tippmark 3.27,14 on läbi aegade tabeli neljas tulemus. Maailmerekord 3.26,00 kuulub 1998. aastast Hicham El Guerroujile.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles