Ukraina määras selged reeglid agressorriikide sportlaste osas

Karl-Joosep Küngas
Copy
Ukraina olümpiakomitee seadis enda sportlastele selged soovitused Venemaa kolleegide kohta.
Ukraina olümpiakomitee seadis enda sportlastele selged soovitused Venemaa kolleegide kohta. Foto: Matthias Schrader

83 päeva pärast antakse avapauk 33. suveolümpiamängudele Pariisis. Ukraina olümpiakomitee andis oma koondislastele selged soovitused agressorriikide esindajate kohta.

Ukraina olümpiakomitee ja sealne spordiminister Vadim Gutzeit andsid Pariisi olümpiamängudele sõitvatele koondislastele soovitused, kuidas käituda Venemaa ja Valgevene sportlaste juuresolekul. Peamiseks soovituseks oli vältida igasugust kontakti nendega.

Nõnda paluti Ukraina sportlastel vältida osalemist pressikonverentsidel, kui samas ruumis viibivad ka agressorriikide atleedid. Lisaks tuleks vältida medalitseremoonial Venemaa ja Valgevene sportlastega ühispilte. Nõnda võib tekkida olukord, kus medalikolmikust jätab pjedestaalile vähemalt üks sportlane tulemata.

Ukraina sportlastel soovitati vältida ka suhtlust Venemaa ja Valgevene kolleegidega sotsiaalmeedias. Viimane võib Ukraina olümpiakomitee sõnul tekitada konflikte või kodumaal ebavajalikku poleemikat. Samuti julgustati ukrainlasi andma märku agressorriikide sportlaste erinevatest rikkumistest, mis võivad seada kahtluse alla nende neutraalsuse.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles