Üks alaliit püüab Venemaa võistkondi olümpiale upitada, ukrainlased tõusid tagajalgadele

Toimetas Ville Arike
Copy
Kolm suve tagasi osalesid Tokyo olümpiamängudel Venemaa aerutajad Kira Stepanova ja Varvara Baranova. Nüüd ütlevad ukrainlased, et Venemaa kahepaadid on võistkonnad ega tohi rahvusvahelistel võistlustel osaleda.
Kolm suve tagasi osalesid Tokyo olümpiamängudel Venemaa aerutajad Kira Stepanova ja Varvara Baranova. Nüüd ütlevad ukrainlased, et Venemaa kahepaadid on võistkonnad ega tohi rahvusvahelistel võistlustel osaleda. Foto: Maxim Shemetov/REUTERS/Scanpix

Aerutamises selguvad viimased Pariisi olümpiale pääsejad järgmisel nädalal Ungaris Szegedis peetaval kvalifikatsiooniregatil. Seal soovivad osaleda ka venelased ning neist ühe osa suhtes tõusis Ukraina olümpiakomitee tagajalgadele.

Kui Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) andis agressorriikide Venemaa ja Valgevene sportlastele loa osaleda Pariisi olümpiamängudel, lisati, et seda võib ainult neutraalses staatuses ehk lipu ja hümnita ning ainult individuaalaladel. Ukraina pool juhibki nüüd ROKi ja maailma aerutamisliidu tähelepanu asjaolule, et kaks sportlast tähendab juba võistkonda.

8. ja 9. mail Szegedis peetavaks olümpiakvalifikatsiooniks sai neutraalse staatuse 13 Venemaa aerutajat. Võistlusel osaleda plaanib neist 9, nende seas on ka kahesüsta ja kahekanuu sportlasi. Ukrainlased teatasid, et nende võistlema lubamisel oleks tegemist ROKi soovituste jämeda rikkumisega.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles