Napp kaotus kustutas Eesti olümpialootuse

Postimees Sport
Copy
Kusti Nõlvak (palliga) ja Mart Tiisaar.
Kusti Nõlvak (palliga) ja Mart Tiisaar. Foto: Mihkel Maripuu

Saksamaal Hamburgis toimuval rannavõrkpalli meeste Rahvuste karika alagrupiturniiril mängis Eesti koondis eile poolfinaalis Sloveeniaga ja pidi finaalist eemale jääma kõige valusamal moel.

Eesti poolel tulid esmalt platsile Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, kes pidid tunnistama Sloveenia teise paari Jan Pokeršniku ja Nejc Zemljaki 2:0 (21:16, 25:23) paremust, kirjutas volley.ee.

Seejärel oli Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare kord, nende vastaseks olid Klemen Šen ja Danijel Pokeršnik. Selle kohtumise võitis Eesti esipaar 2:0 (21:14, 21:19), mis tähendas, et finaali pääseja pidi selgitama kuldne geim.

Kuldses geimis läksid vastamisi Nõlvak – Tiisaar ning Jan Pokeršnik – Nejc Zemljak ja kahjuks tuli sellest 17:15 võiduga välja Sloveenia duo ning eestlased finaali ei pääsenud ja olümpiapileti eest enam võidelda ei saa.

Eesti kuulus C-alagruppi, kus lisaks mängisid Saksamaa, Inglismaa, Luksemburg, Sloveenia, Küpros ja Moldova.

Alagruppe on kokku neli ja iga alagrupi võitja pääseb Rahvuste karika finaalturniirile Lätis Jurmalas (15.–16. juunil), mille võitjad tagavad endale koha Pariisi olümpial.

Riikide omavaheline paremus selgub kahemängulistes minimatšides ja kui seis on pärast kahte mängu viigis, saab otsustavaks kuldne geim. Tavalisest suurem on sellel võistlusel ka koondise treeneri roll, sest erinevalt MK-etappidest tohib treener mängu ajal viibida väljaku ääres ning treeneril on õigus muuta koosseise enne igat minimatši ja ka enne kuldset geimi.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles