Nabi kange konkurent, viiekordne maailmameister, jääb dopingu tõttu Pariisi olümpialt eemale

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Heiki Nabi (vasakul) maadlemas Riza Kayaalpiga.
Heiki Nabi (vasakul) maadlemas Riza Kayaalpiga. Foto: Christophe Ena

Kreeka-rooma maadluse raskekaallase (kuni 130 kg) Riza Kayaalpi organismist leiti keelatud aineid, mille tulemusena jääb türklane Pariisi olümpialt eemale.

34-aastase Kayaalpi, kelle auhinnakapist võib leida 12 EM-tiitlit, viis MM-tiitlit ja lisaks veel ka kolm olümpiamedalit – Rio olümpia hõbe, Tokyo ja Londoni mängude pronksid –, positiivse dopinguproovi tegi teatavaks väljaanne Turkiye Today.

Nende väitel sai Kayaalpile saatuslikuks arsti ettekirjutusel tarvitatud ravim, mida ta kasutas vigastusest taastumiseks. «Hoolimata kogu professionaalsest lähenemisest, mida oma olümpiaettevalmistuses kasutasin ja mille tulemusena on mul ette näidata 24 aasta pikkune laitmatu karjäär, leian ennast praegu kahetsusväärsest olukorrast,» vahendas portaal raskekaallase öeldut.

Kuigi Kayaalpile on hetkeseisuga määratud (vaid) esialgne võistluskeeld, on rahvusvaheline maadlusliit (UWW) türklase juba olümpiale minejate nimekirjast maha võtnud ja asendanud ta kaasmaalase Hamza Bakiriga. 

Kuigi Bakiri näol on tegemist eelmise aasta U23 vanuseklassi maailmameistriga, on säärane vangerdus kahtlemata hea uudis Heiki Nabile, kellel on seeläbi üks kange konkurent Pariisis vähem.

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.

Märksõnad

Tagasi üles