JÄRELVAADATAV Pariisis krooniti maailma kõige kiiremaks meheks USA välejalg Noah Lyles (1)

Pariisi olümpia kergejõustikuprogramm jätkus 4. augusti õhtul mitme põneva finaaliga. Selgus nii meeste 100 m jooksu kui ka naiste kõrgushüppe olümpiavõitja. Postimehe ja Kanal 2 otseülekannet kommenteerisid Timo Tarve ja Margus Uba.

Naiste kõrgushüppes sai Ukraina kaks medalit. Tasub märkida, et mõlemad kõrgushüppajad on Eestis treeninud. Olümpiavõitjaks tuli 22-aastane maailmarekordiomanik Jaroslava Mahutšihh, kes ületas kõrguse 2.00 esimesel katsel. Hõbeda sai austraallanna Nicola Olyslagers, kellel oli sama kõrguse ületamiseks vaja kolme katset. Pronksi jäid jagama ukrainlanna Irõna Geraštšenko ja austraallanna Eleanor Patterson, kes mõlemad ületasid esimesl katsel kõrguse 1.95.

Meeste 100 m jooksu finaalis krooniti olümpiavõitjaks USA välejalg Noah Lyles (9,79). Hõbeda saanud 23-aastane Jamaica atleet Kishane Thompson kaotas talle vaid viie tuhandikuga. Poodiumi viimase koha ehk pronksi napsas endale USA jooksja Fred Kerley (9,81).