VIDEO Olümpia algas pauguga! Argentina lõi 16. üleminutil viigivärava, kuid lõpuks jäädi ikkagi tühjade pihkudega

Argentina jalgpallikoondis.
Argentina jalgpallikoondis. Foto: SCANPIX/REUTERS

Kolmapäeval algas olümpiamängude jalgpalliturniir. Hispaania võitis 2:1 Usbekistani ning Argentina lõi 16. üleminutil Maroko vastu viigivärava.

A-alagrupis alistas Uus-Meremaa 2:1 Guinea. 24. minutil penaltil eksinud Matthew Garbett viis oma kodumaa juhtima minut hiljem. Uus-Meremaa väravavõrku saatis küll 61. minutil palli Aliou Baldé, kuid VAR võttis selle suluseisu tõttu ära. Viigiseisu tõi tabloole 72. minutil Amadou Diawara, kuid neli minutit hiljem lõi Ben Waine Uus-Meremaa kasuks seisu 2:1, Guinea koondisel sellele vastust polnud. Võõrustaja Prantsusmaa mängib samas grupis kell 22 USAga.

B-alagrupi esimeses kohtumises läksid omavahel vastamisi Maroko ja Argentina. Esimesed läksid juhtima avapoolaja teisel üleminutil, kui Soufiane Rahimi löök lendas värava paremasse ülemisse nurka. Poolajapausilt naastes teenis 51. minutil Maroko penalti, jala sai valgeks taas Rahimi. Argentina lõi ühe tagasi 68. minutil, kui värava lähistelt saatis palli võrku Giuliano Simeone.

Viigivärav sündis mängu 16. üleminutil! Maroko värava all läks tsirkus lahti, Argentina proovis mitu korda löögile saada, väravavaht Munir tegi häid tõrjeid, kuid pall lendas lõpuks otse Christian Medinale, kes peaga palli väravasse suunas.

Kohtunik katkestas mängu pärast Argentina viigiväravat. Spordifännid üle maailma arvasid, et mäng lõppes pärast seda. Nii see aga polnud. Kohtunik oli mängu peatanud Maroko fännide käitumise tõttu, kes tormasid väljakule ning loopisid argentiinlaste pihta erinevaid esemeid. Vilemehed peatasid mängu ning meeskonnad läksid riietusruumidesse.

Staadion oli tühi ja pealtvaatajaid enam polnud. Kohtumine jätkus kaks tundi pärast selle katkestamist. Samal ajal toimus ootamatu pööre: VAR võttis Argentinalt viigivärava suluseisu tõttu ära. Kohtumist mängiti veel kolm minutit, kuid valitsev maailmameister midagi tekitada ei suutnud. 90+19. minutil vilistas kohtunik mängu lõppenuks, Marokole 2:1 võit.

Selle grupi teises kohtumises läksid vastamisi Iraak ja Ukraina. 53. minutil viis ukrainlane Valentin Rubtšinskõi oma kodumaa 1:0 juhtima. Neli minutit hiljem teenis Iraak penalti, mille Aymen Hussein realiseeris ning 75. mintuil viis Ali Jasim Iraagi 2:1 juhtima. Selle seisuga kohtumine lõppes.

C-alagrupi esimeses mängus läks Hispaania 29. minutil Marc Pubilli väravast Usbekistani vastu juhtima. Kuigi viimased suutsid avapoolaja kolmandal üleminutil seisu penaltist viigistada, siis tõi hispaanlastele võidu 62. minuti Sergio Gomezi tabamus. Teises selle alagrupi kohtumises mängisid Egiptus ja Dominikaani Vabariik 0:0 viiki.

D-alagrupis läks Jaapan 18. minutil Shunsuke Mito väravast Paraguay vastu juhtima. Lõuna-Ameerika riigile ei teinud olukorda paremaks 25. minutil Wílder Viera punane kaart, mis jättis Paraguay vähemusse. Teisel poolajal lagunesid nad täielikult, Jaapan lõi Paraguayle neli väravat ja võitsid kohtumise 5:0. Selle grupi teine kohtumine, kus vastamisi lähevad Mali ja Iisrael, algab kell 22.

Järgmine voor on juba laupäeval, 27. juulil.

Olümpia jalgpalliturniiril osalevad U23 koondised, kuid igal riigil võib olla sellest vanuseklassist kolm vanemat mängijat.