JÄRELVAADATAV Saksamaa pääses korvpalliturniiril poolfinaali

Pariisi olümpiamängude korvpaliiturniiri esimeses veerandfinaalis läksid vastamisi Saksamaa ja Kreeka. Ülekannet kommenteerisid Tiit Loo ja Siim Sander Vene.

Saksamaa ja Kreeka vahelise veerandfinaali võitsid sakslased 76:63. Seega pääses Saksamaa poolfinaali.

Kreekale viskas 22 punkti Giánnis Antetokoúnmpo. Saksamaale tõi 18 silma Franz Wagner.

Enne mängu:

Olümpiamängude korvpalliturniiri peetakse alates 1936. aasta suveolümpiamängudest Berliinis.

Pariis OMil alustas kolmes alagrupis mängimist 12 meeskonda. A-alagrupis olid Austraalia, Kreeka, Kanada, Hispaania, B-alagruppi kuulusid Brasiilia, Jaapan, Prantsusmaa, Saksamaa ning C-alagrupis olid Puerto Rico, USA, Serbia, Lõuna-Sudaan.

Igast alagrupist pääsesid veerandfinaali kaks esimest pluss kolme alagrupi peale kaks paremat kolmanda koha meeskonda.

Saksamaa korvpallimeeskond on Pariisis hästi esinenud ja B-grupis saavutati esimene koht. Alagrupiturniiril alistati kõik vastased: Jaapanit võideti 97:77, Brasiiliat 86:73 ja Prantsusmaad 85:71.

Kreeka jäi A-grupis kolmandaks. Alagrupiturniiril kaotati 79:86 Kanadale ja 77:84 Hispaaniale. Alagrupiturniiri otsustavas kohtumises võideti Austraaliat 77:71.