JÄRELVAADATAV Võrkpalliturniiril alistas USA pronksimatšis Itaalia

Pariisi olümpia meeste võrkpalliturniiri pronks slegus täna Itaalia ja USA vahelisest kohtumisest. USA võitis 3:0. Postimehe ja Duo 5 otseülekanne algas kell 16.50. Seda kommenteerisid Tiit Loo ja Rando Soome.

Tipphetked:

Enne mängu:

Pariisi olümpial alustas kolmes alagrupis mängimist kokku 12 meeskonda (neli igas grupis). A-alagrupis mängisid Prantsusmaa, Serbia, Kanada ja Sloveenia, B-alagrupis võistlesid Itaalia, Poola, Brasiilia ja Egiptus ning C-alagruppi kuulusid USA, Saksamaa, Jaapan ja Argentina.

Itaalia saavutas B-grupis esimese koha. Alagrupiturniiril võideti nii Poolat, Itaaliat kui Brasiiliat.

USA saavutas C-grupis samuti esimese koha, alistades alagrupiturniiri kohtumistes nii Saksamaa, Jaapani kui ka Argentina.

Veerandfinaalis alistas USA võrkpallikoondis 3:1 Sloveenia Brasiilia. Itaalia võitis tasavägises matšis 3:2 Jaapani.

Kui Itaaliat koolitas poolfinaalis 0:3 Prantsusmaa, siis USA ja Poola kohtumine läks viiendasse geimi, kus pikema õlekõrre tõmbasid poolakad.