JÄRELVAADATAV Rivo Vesiku hoolealused võitsid olümpial pronksi

Täna peeti olümpia naiste rannavolleturniiri pronksimäng, kus eestlasest treeneri Rivo Vesiku šveitslannadest hoolealused Nina Brunner ja Tanja Hüberli läksid vastamisi Austraalia paari Taliqua Clancy ja Mariafe Artacho del Solariga. Šveitslannad võitsid 2:0. Postimehe ja Duo 5 otseülekanne algas kell 21.55. Seda kommenteerisid Karl Rinaldo ja Kusti Nõlvak.

Šveitsi duo oli vastastest kindlalt üle. Esimene geim võideti 21:17 ja teine 21:15. Tipphetked:

Enne kohtumist:

Esimeses poolfinaalis alistas Brasiilia paar Duda Lisboa - Ana Patricia Ramos 2:1 (20:22, 21:15, 15:12) austraallannad Clancy ja del Solari.

Teises poolfinaalis kohtusid Kanada duo Brandie Wilkerson - Melissa Humana-Paredes Šveitsi paari Brunneri ja Hüberliga. Esimese geimi võitsid šveitslannad kindlalt 21:14 ja evisid teises ka matšpalli, kuid paraku ei õnnestunud üle võrgu lennanud tõste tõttu seda realiseerid.

Ühes palliga kaldus kanadalannade poolele ka initsiatiiv ja kohtumise emotsionaalne foon. Kuigi ka otsustavas geimis sai näha väga kõrgetasemelist võrkpalli ning seisul 11:11 oli veel kõik lahtine, väljusid 57 minutit kestnud kohtumisest lõpuks võitjatena ikkagi Humana-Paredes/Wilkerson. Võiduskoorid 2:1 (14:21, 22:20, 15:12).

Brasiilia ja Kanada vaheline finaal peetakse täna kell 23.30.