JÄRELVAADATAV JA BLOGI Kergejõustikus purustati kaks olümpiarekordit, Ingebrigtsen jäeti medalist ilma

Õhtuse kergejõustikuprogrammi käigus selgusid medalivõitjad naiste vasaraheites, meeste kaugushüppes, meeste 1500 m jooksus, naiste 3000 m takistusjooksus ning naiste 200 m jooksus. Lisaks peeti meeste 400 m ja naiste 400 m tõkkejooksu poolfinaalid. Postimehe ja Kanal 2 otseülekanne algas 20.25. Seda kommenteerisid Timo Tarve ja Margus Uba. Lisaks vahendasime sündmusi põhjalikus tekstipõhises otseblogis.

Meeste 1500 m jooksu võitis ameeriklane Cole Hocker uut olümpiarekordit tähistava ajaga 3.27,65. Hõbedale tuli Suurbritannia jooksja Josh Kerr 3.27,79ga ning pronksile ameeriklane Yared Nuguse 3.27,80ga. Jakob Ingebrigtsen jäi esimesena medalist ilma.

Naiste vasaraheites triumfeeris kanadalanna Camryn Rogers 76.97ga. Teisele kohale platseerus Annette Nneka Echikunwoke 75.84ga ja kolmandaks tuli hiinlanna Jie Zhao tulemusega 74.27ga.

Naiste 3000 m takistusjooksu võitis Katari jooksja Winfred Yavi 8.52,76ga (uus olümpiarekord). Hõbedale tuli ugandalanna Peruth Chemutai ning pronksile Keenia jooksja Faith Cherotich.

Meeste kaugushüppes teenis järjekordse kulla kreeklane Miltiádis Tentóglou, kes hüppas 8,48 m. Hõbedale tuli jamaicalane Wayne Pinnock 8.36ga ja pronksile noor itaallane Mattia Furlani 8.34ga.

Naiste 200 m jooksu finaali võitis ameeriklanna Gabrielle Thomas 21,83ga. Hõbedale tuli Julien Alfred ajaga 22,08ga ning kolmandaks jäi ameeriklanna Brittany Brown 22,20ga.

Enne võistlust:

Naiste vasaraheites ei pääsenud hooaja edetabeli liider, ameeriklanna Brooke Andersen, olümpiale, sest USA olümpiavalikturniiril naine tulemust kirja ei saanudki. Sellel hooajal on ta heitnud 79.92.

Meeste kaugushüpet on viimastel aastatel valitsenud kreeklane Miltiádis Tentóglou, kelle isiklik rekord on 8.65.

Meeste 1500 m jooksus kaitseb olümpiakulda Norra jooksuäss Jakob Ingebrigtsen, kes püstitas hiljuti Euroopa rekordi 3.26,73.

Ka naiste 3000 m takistusjooksus on Tokyo olümpia kuldmedalist Peruth Chemutai (Uganda) Pariisis võistlustules.

Naiste 200 m hooaja edetabelit juhib USA sprinter Gabrielle Thomas 21,78ga.

Naiste 400 m tõkkejooksude poolfinaalides tulevad suurfavoriitidenda starti Sydney McLaughlin-Levrone ja Femke Bol.