USA korvpallitähed lahkuvad Pariisist ikkagi kuldmedalitega

Meeste korvpalliturniiril suutis esikohaga lahkuda USA koondis, kes alistas finaalis Prantsusmaa 98:87.

Pariisi olümpamängude korvpalliturniir sai kodupublikule ilmselt parima võimaliku finaali, kui võõrustajad läksid vastamisi USA tähtede meeskonnaga. Viimased said favoriidikoorma kandmisega edukalt hakkama, ent Prantsusmaa andis kõva lahingu.

Finaalis viskas USA parimana 24 punkti Stephen Curry, tabades seejuures kaheksa kaugviset. LeBron James lisas võitjatele kaksikduubli 14 punkti, 10 korvisöötu ja kuus lauapalli. Prantsusmaa edukaim oli üleplatsimehena 26 silma visanud Victor Wembanyama.

Enne mängu:

USA on vaieldamatult edukaim riik olümpiakorvpallis, ka Tokyos võitis USA koondis. Seegi kord on USA, NBA staaridest kubisev meeskond, peamine favoriit. Nagu nii mõnigi arvas, kihutas Ameerika Ühendriikide rong kõigist üle. Vähemalt seni. Veerandfinaal Brasiiliaga sai sisulise lõpu mõne minutiga, kui kohe joosti 16 punkti ketti. Kui lasta jänkid nõnda lustima, polegi nende vastu võimalik saada. Serbia andis USAle võimsa lahingu, kuid viimased suutsid ikkagi kohtumise 95:91 võita.

Kodupubliku suureks rõõmuks mängib finaalis ka Prantsusmaa, kes alistas poolfinaalis 73:69 valitseva maailmameistri Saksamaa.